این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۳ خرداد ۲۰, سه‌شنبه

وضعیت عراق برای ساکنان لیبرتی هر چه خطرناک تر میشود!از ساعت ده و نیم امشب در عراق وضعیت فوق العاده اعلام شده است. به گزارش خبرگزاری ها فقط در یک ماه گذشته بیش از ۹۰۰ نفر در عراق کشته شده اند. خبرگزاری فرانسه آمار کشته شدگان را در سال ۲۰۱۴ یعنی تنها طی ۵ ماه گذشته ۴۶۰۰ نفر اعلام کرده است. درگیری های داخلی رو به خشونت غیرقابل کنترلی میرود. امروز استان نینوا در شمال غرب عراق و مرکز آن " موصل" که دومین شهر بزرگ عراق محسوب میشود، " به تصرف نیروی داعش درآمد. نیروهای داعش استانداری، فرودگاه و ستاد فرماندهی نینوا را تصرف و نزدیک به هزار و چهارصد زندانی را آزاد کرده اند. همچنین کنترل فرودگاه موصل و دو شبکه تلویزیونی را در دست دارند. بیش از این نیز شهر فلوجه به دست آنها تسخیر شده بود.
درگیری ها در استان کرکوک بین نیروهای داعش و ارتش عراق ادامه دارد. به گفته برخی منابع، تا کنون چهار منطقه در غرب کرکوک نیز به دست نیروهای داعش افتاده است. درگیری ها به اطراف بغداد گسترش یافته. بر اثر انفجار سه اتوموبیل بمب گذاری شده در استان های دیالی و صلاح الدین بیش از سی نفر کشته و بیش از صد نفر زخمی شده اند. هفته گذشته شهر سامرا در شصت کیلومتری بغداد برای مدتی در دست نیروهای داعش بود.
اسامه نجیفی رئیس پارلمان عراق طی بیانیه ای از مردم خواست تا با نیروهای ارتش علیه داعش همکاری کنند. همچنین آمریکا اعلام کرده است که بر اساس پیمان استراتژیک به عراق کمک خواهد کرد.
از طرفی سایت العربیه امشب نوشت : " قاسم سلیمانی در عراق بسر میبرد.... و اطلاعات موثق از عراق حاکی از آن است که قاسم سلیمانی فرمانده لشکری است که ده‌ها گردان از گروه‌های شبه نظامی را تشکیل داده تا در کنار ارتش عراق و ارتش سوریه ...بجنگند.."
در این میان مجاهدین در سایت های خود نیروهای شورشی را رسما عشایر انقلابی می خوانند که بر علیه دولت مالکی بپا خاسته اند و تصرف شهر موصل و پیشروی آنها به سمت بغداد را پیروزی انقلابیون بر نیروهای مالکی اعلام میکنند.
قضاوت کردن در مورد ماهیت نیروهایی که با ارتش عراق و دولت مالکی در حال جنگ هستند ساده نیست. آیا آنطور که رسانه های بین المللی تبلیغ میکنند، نیروهای داعش تروریست های وابسته به القاعده هستند؟ و یا آنطور که مجاهدین میگویند، عشایر انقلابی مخالف دولت مالکی میباشند که برای آزاد کردن عراق سلاح بدست گرفته اند؟
هر کدام که باشد در این اصل مهم تغییری بوجود نمی آورد که جان ساکنان لیبرتی در عراق بصورت روزافزون در خطری بسیار جدی قرار دارد. شرایط عراق به هر سمتی برود در حال حاضر چشم انداز امنیت در آن وجود ندارد. عراق برای مدتهای طولانی در ورطه جنگ داخلی افتاده و به هر سمت که سنگینی کفه بچرخد. ساکنان لیبرتی به عنوان هدف آسان در معرض قتل عام انتقام جویانه قرار دارند. نجات جان آنها وظیفه تمام کسانی است که کوچکترین امکانی در این رابطه می توانند فراهم کنند. اما بسیج عمومی در جهت نجات جان ساکنان لیبرتی در درجه اول وظیفه اصلی و مهم سازمان مجاهدین میباشد که مسئولیت اول را در قبال حفظ جان اعضایشان بعهده دارند. کاربرد سه وکیل برای هر ساکن لیبرتی در اینجا مشخص میشود.به خاطر داشته باشیم شعار " میتوان و باید" مریم رجوی اگر در نجات جان ساکنان لیبرتی کاربرد نداشته باشد در هیچ کجای دیگر نخواهد داشت.
کمپین ما از سازمان ملل، کمیساریای عالی پناهندگان میخواهد تا در درجه اول حفاظت کامل ساکنان لیبرتی را در برابر این درگیری ها که ربطی به آنها ندارد تامین کرده و بلافاصله به انتقال آنها به کشور ثالث مبادرت کنند.
همچنین بار دیگر مسئولیت مجاهدین را در قبال حفظ جان اعضای زندانی خود در عراق یادآوری میکنیم. تا با تمام امکانات خود به خروج و انتقال ساکنان لیبرتی اقدام کنند و از خانواده ها در این رابطه کمک بگیرند. مرگ در کمین ساکنان لیبرتی نشسته است.
عاطفه اقبال - 10 ژوئن 2014
 از طرف کمپین برای انتقال فوری ساکنان لیبرتی به کشور ثالث


کامنت ها در فیسبوک

Atefeh Eghbal
علی جوانمردی :
دو لشکر و بیش از 60 هزار نیروی نظامی ارتش عراق در مقابل کمتر از 2000 شبه نظامی داعش دوام نیاورد و دومین شهر بزرگ عراق ، موصل به کنترل دولت اسلامی عراق و شام درآمد. ارتش عراق انگیزه ای برای مبارزه با گروههای تروریستی ندارد
. بویژه اکنون که موضوع به اختلاف شیعه و سنی ارتباط دارد. بین شیعه ، سنی و کرد در عراق شکاف بزرگی ایجاد شده. جنگ داخلی در عراق و سوریه دیگر از کنترل خارج شده. عراق آبستن حوادث مهمی است. در صورتیکه دولتمردان عراقی حکیمانه به حل بحران نپردازند، اوضاع بدتر خواهد شد. شاید هم این درد تولد کشورهای جدیدی در منطقه است!!

شک و تردید که نیروهای داعش در موصل ونینوا حاکم نیستند یک سندیت خبری تاکنون نداشته است برعکس خبرگزاریها همگی در داعش بودن نیروها تکیه دارند که البته در گذشته هم هواداران مجاهدین خلق بر اساس ذهنیت خود مدعی بودند مثل امروز در آنجا "انقلابیون "ی وجود دارد . همانطور که در سوریه هم در ابتدا همه را "انقلابی " بعد مجبور به محدود کرد ن آن به "ارتش آزادی "سوریه شدند که متحد آمریکاست. این نیروی "انقلابی "ادعایی هیچ صدایی ظاهرا ندارد، هیچ سخنگویی ندارد ؟ به نظر من این ادعای مجاهدین بر اساس توجیه خط سیاسی ماندن در عراق است که میخواهند همچنان این ادعا را بکنند که اوضاع عراق به نفع آن ها تغییر میکند و بر اساس این ادعا هنوز خط قدیمی ماندن در عراق را توجیه کنند.

جهان سوسیالیست
نیروهای داعش موصل دومین شهر بزرگ عراق را تصرف کردند.
۲۰ خرداد ۱۳۹۳ بین‌المللی
به گزارش العربیه به نقل از سخنگوی وزارت کشور عراق ، شهر موصل از دست دولت مرکزی خارج و به دست نیروهای داعش در آمده است، این دومین شهر است که از دست دولت مرکزی خارج می شود.


صبح امروز گزارش شد که شهر موصل، مرکز استان شمالی نینوا، بزرگترین استان عراق بعد از بغداد، در پی تسلط نیروهای داعش بر ساختمان استانداری و فرودگاه بین‌المللی‌ شهر و نزدیک‌ شدن آنها به انبار‌های سلاح در پی عقب ‌نشینی نیروهای دولتی با خطر سقوط روبرو شده است.

به گزارش خبرگزاری های صبح دوشنبه ۱۰-۶-۲۰۱۴ رویترز و آناتولی از موصل (۳۷۵ کیلومتری شمال غرب بغداد) نیروهای امنیتی عراق تعدادی از مناطق شهر را ترک کرده‌ اند ، و در نتیجه نیروهای داعش پس از پیشروی، ساختمان استانداری را به کنترل خود درآوردند.

اطلاعات به دست آمده نشان می ‌دهد که افراد مسلح داعش منطقه شرقی شهر موصل را کاملا تحت تسلط خود دارند و مقر هنگ سوم ارتش عراق در غرب موصل را نیز اشغال کرده‌اند.

نیروهای داعش همچنین مراکز بازرسی موصل را که توسط نیروهای عراقی ایجاد شده بود، تخریب کردند.

خبرگزاری ترکیه گزارش داد: نیروهای داعش به مرکز پلیس منطقه الداوسه و ساختمان مبارزه با تروریسم یورش برده، بیمارستان‌ها، مقرها و برج‌های دیده‌ بانی ارتش را تحت کنترل خود درآورده‌اند. تعداد زیادی از مسئولان نظامی و مسئولان ارشد از این استان خارج شده و به مناطق امن رفته ‌اند.

نیروهای داعش همچنین ساختمان استانداری را به آتش کشیده و به انبارهای بزرگ سلاح در اردوگاه الغزلانی نزدیک شده‌اند و پس از اینکه نیروهای امنیتی عراق فرودگاه شهر موصل را ترک کردند نیروهای داعش این فرودگاه را به کنترل خود درآورده‌اند.

شبکه‌های خبری گزارش داده‌اند: که افراد داعش زندانیانی که به جرم‌های سنگین در مرکز موصل در حبس بودند را آزاد کردند و در منطقه الدواسه مستقر شده‌اند که در آن دفاتر تعدادی از رسانه‌ها وجود دارد.

نیروهای داعش در ساعت ‌های پایانی دوشنبه ۹-۶-۲۰۱۴ به تعدادی از تاسیسات حیاتی در مرکز موصل حمله بردند و شمار مناطقی که در اختیار نیروهای دولتی است همچنان رو به کاهش است.

افراد مسلح همچنین مجتمع دادگاه‌های ویژه تروریسم و جرم‌های سازمان یافته در این شهر را به کنترل خود درآورده اند.

از سوی دیگر شاهدان عینی می گویند:” نیروهای امنیتی عراق اکثر خیابان‌های اطراف موصل را بسته‌ و آماده آغاز عملیاتی جهت بازپس ‌گیری مناطقی هستند که داعش آن‌ها را تصرف کرده است”.

در همین حال منابع پزشکی اعلام کردند: “که بر اثر حملات خمپاره‌ای به مناطق مسکونی در موصل ده‌ها غیرنظامی، کشته یا زخمی شدند.”
درگیری در دیگر مناطق عراق

پلیس عراق اعلام کرد که بر اثر انفجار سه خودروی بمب گذاری شده در استان های صلاح الدین و دیالی ۳۰ تن کشته و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

پیشتر ارتش عراق در درگیری‌هایی که با گروه “دولت اسلامی عراق و شام” موسوم به داعش داشت کنترل موصل را از دست داده بود.

در همین راستا شمار زیادی از اهالی شهر فلوجه در استان الانبار عراق و شهر موصل مرکز استان نینوا در اثر ادامه درگیری‌ها میان ارتش عراق و گروه داعش مجبور به مهاجرت به مناطق دیگر شدند.

به گفته شاهدان عینی، این افراد پس از فرار از مناطق مذکور به سمت اقلیم کردستان عراق رفته ‌اند.

یک منبع آگاه در کمیته عالی امنیتی در استان نینوا اعلام کرد، حملاتی که شهر موصل در معرض آنها قرار گرفته باعث شده که تمامی اهالی این شهر برای دفاع از خود مسلح شوند.

به گزارش این منبع ، نیروهای مسلح داعش از منطقه “شبه جزیره” وارد شهر موصل می‌شوند.

همچنین ائمه و خطیبان مساجد استان نینوا از اهالی موصل خواسته اند تا سلاح به دست گرفته و در کنار نیروهای امنیتی علیه گروه داعش وارد جنگ شوند.

براساس گزارش های دریافتی اثیل النجیفی، استاندار نینوا نیز سلاح به دست گرفته و برای مشارکت در جنگ علیه داعش به خیابان آمده است.

النجیفی همچنین خواهان تشکیل کمیته ‌هایی مردمی برای حمایت از مناطق مسکونی در برابر حملات نیروهای داعش شده است.
واکنش پارلمان عراق

اسامه النجیفی، رئیس پارلمان عراق در بیانیه‌ ای از تمامی نهادهای فرهنگی، اجتماعی و افراد قبایل خواست تا با نیروهای ارتش علیه گروه‌های مسلح همکاری کنند.

از سوی دیگر، دفتر وزارت مهاجران عراق اعلام کرد تاکنون حدود ۴۵۰ خانواده عراقی از استان نینوا به اقلیم کردستان مهاجرت کرده‌اند.

عالیه البزاز، مدیر دفتر مذکور اعلام کرد که دولت اقلیم کردستان عراق آماده پذیرش مهاجران است.

به گزارش العربیه نیروهای مسلح داعش روز دوشنبه ۹ ژوئن ۲۰۱۴ با حمله به انبارهای نفتی استان الانبار عراق، آنها را منفجر کردند.
العربیه.نت فارسی

Gérer

Afficher plus de réactions
سوزان رایس سه روز قبل از این گفت که به تروریستها سلاح های مرگبار داده شده است. آمریکا خودش اینها را مسلح کرده است. اما اینطور که علی جوانمردی می گوید نیست که مثلا 60 هزار نفر جلوی 2000 نفر را نتوانستند بگیرند. مسائل پیچیده ای در جریان بود. اما به نظر من این مسائل عراق را نه تنها آنگونه که عشق و علاقه علی جوانمردی و آمریکا و رجوی است تقسیم بر سه نمی شود که اتحاد بیشتری را بوجود می آورد. ·

Mehdi Eftekhari
از علی جوانمردی که گهگاه از رجوی مواجب می گیرد انتظاری بهتر از این نیست.... اما همانطور که گفتید احتمال موشکباران لیبرتی وجود دارد و این هم خواست مسعود رجوی است که همه را به کشتن بدهد
آقای افتخاری با سلام، به افراد نباید مارک زد و توهین کرد. آقای جوانمردی خبرنگار است و تحلیل و نظر خودش را از حوادث عراق می نویسد. شما میتوانید تحلیل او را قبول داشته باشید یا نوشته اش را نقد کنید ولی تهمت زدن به او کار درستی نیست. دوستانه تر با هم برخورد کنیم. 2 

چهارشنبه، 21 خرداد ماه 1393 = 11-06 2014

ورود چهار هزار نظامی آمریکا به فرودگاه بغداد

به گزارش خبرگزاری مهر، منابع امنیتی از حضور 4000 نظامی آمریکایی به فرودگاه بین المللی بغداد برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی عراق در جنگ علیه داعش خبر دادند.
این چهار هزار نظامی آمریکایی از پایگاه نظامی در ترکیه برای حمایت از ارتش عراق ضد داعش مطابق با توافقنامه استراتژیک میان دو کشور وارد عراق شده اند. 


Atefeh Eghbal
به نظر میرسد که باز کردن راه برای پیشرفت داعش و بزرگ کردن آن به لحاظ تبلیغاتی یک کار حساب شده باشد که بعد بتوان کاملا هر شورشی را سرکوب و کار مخالفین را یکسره کرد. طبق خبرهایی نیروهای ارتش مالکی خود شهر را تخلیه کرده اند . از طرفی خبرگزاری مهر امشب نوشته که چهار هزار نظامی آمریکا از پایگاه ترکیه وارد بغداد شده اند که بر اساس پیمان استراتژیک با عراق به دولت برای سرکوب مخالفین کمک کنند. اگر اینطور باشد قبل از آن باید مخالفین و شورشیان تحت عنوان داعش در بوق و کرنا می شدند تا بعد بتوان سرکوبشان کرد. به هر حال اوضاع بسیار حساس و پیچیده است. باید منتظر خبرهای بعدی باشیم.

نگرانی خانوادها ، بیخبری از سرنوشت عزیزانشانAtefeh Eghbal
به گزارش بی بی سی جن پساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده گفته است که تصرف موصل توسط شبه‌نظامیان داعش نشانگر وخیم‌تر شدن شرایط امنیتی عراق است.
Gérer
Atefeh Eghbal
ورود 4000 نظامی آمریکایی به فرودگاه بغداد http://www.mehrnews.com/detail/News/2309876
Gérer
Naseem Sahra
بنا به گزارش سی ان ان شهر موصل در ارامش است و مردم راضی و خوشحال ،فقط بی بی سی و رژیم است که این شورش مردمی را به گروه داعش نسبت می دهند.
سقوط برق آسای و دور از انتظار موصل، دومین شهر بزرگ
عراق و تصرف آن توسط داعش (دولت اسلامی عراق و شام) حیرت جهانیان را برانگیخت و
ناظران بین المللی و رسانه ها را در شوک بزرگی فروبرد. واقعیت این است که داعش در
...
Lire la suite
Anahita Tanha
خانم اقبال این خبررو دیدین که به فرودگاه بغداد 5 موشک خورده؟
Gérer
Atefeh Eghbal
آنیتای عزیز می توانید لینک خبر را بگذارید؟ منبع خبر کجاست؟ من این خبر را ندیدم.
Gérer
Anahita Tanha
من در صفحه برادرتون دیدم کپی میکنم الان می ذارم براتون
Gérer

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر