این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۰ اردیبهشت ۳, شنبه

فراخوان برای نجات مجروحان حمله 19 فروردین در اشرف که در وضعیت خطرناکی قرار دارند!


در اطلاعیه شورای ملی مقاومت حال 12 مجروح بسیار وخیم و خطرناک توصیف شده است. این شورا طی فراخوانی بین المللی با ارائه سه راه حل نجات جان این مجروحان را خواستار شده است. من فکر میکنم خواسته انتقال مجروحان وخیم به اروپا و آمریکا که در این فراخوان آمده گامی بسیار مثبت  از طرف این شورا میباشد. ضمن اعلام حمایت کامل خودم از این سه درخواست از همه دوستان میخواهم که حتی اگر با مجاهدین اختلافی دارند به لحاظ انسانی و حقوق بشری روی این سه خواسته و بخصوص فشار روی سازمان ملل برای انتقال بیماران وخیم به خارج کشور تلاش کنند.  گرچه بنا به گفته مجاهدین تا بحال هیچ کدام از این کشورها حتی به یک بیمار سرطانی پناهندگی نداده اند ولی مطرح کردن این خواسته در راس خواسته هایمان این مسئله را به خواستی جدی از طرف مجاهدین و حامیانشان تبدیل میکند و اگر  کشورهای غربی اجازه ندهند به رسوایی ژست های حقوق بشریشان خواهد انجامید. برای همین من خواستار آن هستم که : 
یک - مجاهدین اسامی تمامی مجروحان این حمله وحشیانه را اعلام کنند. تا خانواده های آنها در جریان قرار گیرند.
دو - در رابطه با خواسته انتقال موقت این بیماران برای معالجه و نه حتی برای پناهندگی به بیمارستان های اروپایی و آمریکایی  از طرف تمام طرفداران حقوق بشر اقداماتی جدی برای فشار روی سازمان ملل و دولت های خارجی صورت گیرد. 
عاطفه اقبال - 23 آوریل 2011


متن فراخوان شورای ملی مقاومت
فراخوان بین المللی برای نجات جان مجروحان بدحال و خطرناک در اشرف.
 دوازده مجروح بدحال و خطرناک با درد و رنج بسیار دراشرف با مرگ دست و پنجه نرم می کنند:
-مجاهد خلق غلامرضا خرمی در اثر ضربات سنگین و چوب و چماق مهاجمان عراقی دچار شکستگی جمجمه و ضربه و خونریزی مغزی و شکستگی دست و دندان و پارگی لب شده است
-مجاهد خلق محسن خسروانی در ۵نقطه بدن مورد اصابت گلوله و ترکش قرار گرفته است.
-مجاهد خلق احمد ناظم زمردی در ناحیه سر گلوله خورده و در اثر اصابت گلوله به مخچه بینایی خود را از دست داده است و از سرگیجه و سردرد فوق العاده رنج می برد.
-مجاهد خلق اکبر ربیعی که زرهپوش هاموی دو بار از روی او رد شده، از ناحیه شکم و قفسة سینه دچار وضعیت فوق العاده وخیم است و به سختی تنفس می کند.
- مجاهد خلق مجتبی شادباش در اثر اصابت گلوله و عبور زرهپوش هاموی از روی بدنش، از شکستگی و زخمهای بزرگی رنج می‌برد.
مجاهدان خلق، محمدعلی سیف، کرمیار مرادی، جعفر بابایی و بهمن عتیقی نیز که در قسمتهای مختلف بدن، مورد اصابت گلوله قرار گرفته و قبل از اقدامهای ضروری پزشکی در بیمارستان شهر بعقوبه توسط سربازان عراقی به زور از تخت پایین کشیده و به اشرف برگردانده شدند، همچنان بلاتکلیف و بعضاً در حالت کُما هستند و در وضعیت وخیمی به سر می برند. همه آنها نیازمند رسیدگی و درمان جدی و فوری هستند.
تعداد کل مجروحان در حمله قتل عام در روز ۱۹فروردین در اشرف ۳۴۶نفر است که ۲۲۵تن از آنان مورد اصابت تیر مستقیم و نارنجک و وانواع ترکش ها قرار گرفته اند.

به رغم دستور وزیر دفاع آمریکا در مورد رسیدگی پزشکی به مجروحان اشرف که به طور مکرر در رسانه ها اعلام شده است، نیروهای آمریکایی فقط ۷تن از مجروحان یعنی ۲درصد از آنها را به بیمارستان خود بردند. مراجعات و نامه نگاری های مستمر ساکنان اشرف برای انتقال سایر مجروحان به ویژه مجروحان بدحال و خطرناک توسط نیروهای آمریکایی تا کنون بلاجواب مانده است.
علاوه بر این، پزشکان اشرف از ابتدا مصرانه درخواست کرده اند مجروحان بدحال و خطرناک به هزینه خودشان به بیمارستان شهر اربیل منتقل شوند. در این خصوص، هیأت مساعدت ملل متحد در عراق (یونامی) به طور کامل و با جزییات در جریان قرار دارد. اما کمیتة سرکوب اشرف در نخست وزیری عراق و به طور مشخص صادق محمد کاظم که تحت پیگرد دادگاه اسپانیا است ممانعت و مخالفت می کند و عامدانه مجروحان را به شکنجه گاه عراق جدید که بر آن نام «بیمارستان» گذاشته اند، ارجاع می‌دهد. هدف، مانند موارد پیشین و نمونه مجاهد خلق مهدی فتحی، زجرکش کردن بیماران و مجروحان است. مگر اینکه بیماران و مجروحان حاضر به تسلیم و شرکت در شوی تلویزیونی علیه اشرف برای شستن دستهای خونین مالکی شوند.

حیرت آور اینکه وزیر بهداری عراق، بالفعل در نقش وزیر گشتاپو عمل می کند و درگزارشی سراپا دروغ از وضعیت شکنجه گاه عراق جدید، خدمات موهوم پزشکی در این شکنجه گاه را در سطح بالاترین کلینیکهای پزشکی دنیا جلوه می دهد! تمامی اقدامهای تیم پزشکی اشرف را که از سال گذشته با هزینه ساکنان اشرف در مورد بیماران انجام شده و یونامی یک به یک در جریان است، از جمله اعزام چند بیمار به اربیل با هزینه کلان مجاهدین را هم به حساب خود ریخته و به رئیس جمهور و رئیس مجلس و نخست وزیر عراق گزارش کرده است! آقای وزیر اما، به روی خود نمی آورد که ساختمان و تمام تجهیزات و امکانات غصب شده در «بیمارستان عراق جدید» از سوی ساکنان اشرف ساخته و خریداری و تأمین و به ایشان تقدیم شده است.

مقاومت ایران، با فراخوان بین المللی برای نجات جان مجروحان بدحال و خطرناک، سه راه حل پیشنهاد می کند:

۱-از رئیس جمهور، وزیر خارجه و وزیر دفاع ایالات متحده می‌خواهد کلیه مجروحان اشرف به ویژه ۱۲مورد فوق الذکر، بلادرنگ به بیمارستان نیروهای آمریکایی در نزدیکی اشرف منتقل شوند و تا بهبودی کامل مورد معالجه قرار بگیرند. نیازی به تکرار نیست که هزینه ها به طور کامل توسط ساکنان اشرف تأمین می‌شود.

۲-از دبیرکل ملل متحد، شورای امنیت، کمیسر عالی حقوق بشر، نمایندة ویژه دبیرکل در عراق و نماینده عالی اتحادیه اروپا می‌خواهد بلادرنگ برای انتقال مجروحان به بیمارستان شهر اربیل به دور از محدودیتهای غیر انسانی دولت عراق و کمیتة سرکوب اشرف، اقدام کنند و یا مجروحان بدحال و وخیم را به سرعت به هزینه مقاومت ایران برای معالجه و درمان به کشورهای اروپایی منتقل کنند.

۳-از آمریکا و اتحادیه اروپا و ملل متحد می‌خواهد، دولت عراق را وادار کنند مانند همة کشورها و جوامع متمدن، حق دسترسی آزادانه مجروحان و بیماران را به خدمات پزشکی به رسمیت بشناسد، تا مجروحان و بیماران بتوانند به هزینه خودشان در بیمارستانهای عمومی و یا کلینیک های خصوصی به درمان و معالجات ضروری مبادرت کنند.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲اردیبهشت۱۳۹۰(۲۲ آوریل ۲۰۱۱)


کامنت ها در فیسبوک

Commentaires
Mehdi Sajedi
Mehdi Sajedi
حقوق بشر کلمۀ ذبح شده ای است در دست مدعیان دروغین آن تا هر وقت که بخواند کشوری را سرکیسه کنند و یا از جانیان باج بیشتر بگیرند زمانی پرچم آن را بلند میکنند تا طرف مقابل سر کیسه را شل کند و الا اینها خود از حامیان نقض کنندگان حقوق بشرند و خودشان چراغ سبز نشان میدهند
خوان هفتم
خوان هفتم
مجاهد غبار از رخ دین زدود /مجاهد غبار از رخ قوانین حقوق بشر مسرح درسازمان ملل زدود
Anahita Tanha
به اشتراک گذاشتمهیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر