این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۰ آذر ۳, پنجشنبه

عاطفه اقبال : چه بازی سیاسی پشت صحنه در جریان است؟

امشب بیانیه یک میلیون و ۵۰هزار تن از شهروندان عراق برای درخواست لغو ضرب الاجل برای بستن اشرف را دیدم و از خود پرسیدم :آیا این بیانیه ها و امضاها و حمایت های کاغذی و تریبونی و ... بکاری می آید؟ آیا اگر قرار باشد حمله ای به کمپ اشرف صورت بگیرد مثل دو حمله قبلی کدام یک از نفراتی که امضا کرده و یا پشت تریبون های کشورهای خارجی حمایت خودشان را اعلام کرده اند ، قادر خواهند بود از اشرف حفاظت کنند؟

آیا آن هزاران و میلیونها شیخ و مردم عراقی که مرتبا برای مهمانی و کنفرانس و کنسرت و جشن پیروزی به اشرف می رفتند و میگفتند، حول کمپ اشرف در صورت حمله " دیوار گوشتی " بپا خواهند کرد!! به حرفهایشان عمل کردند؟

آن وکلای ساکنان اشرف که قرار بود از منافع تک به تک آنها دفاع کنند و گفته میشد هر ساکن اشرف سه وکیل زبده دارد. در این مدت جز گرفتن پولهای کلان برای خروج این بچه ها از خاک عراق چه کرده اند؟ بجز تمامی این امضاها و کنفرانس ها و اطلاعیه ها و خط و نشان کشیدنها چه کار عملی برای انتقال انجام شده است؟ آن کار عملی که حتی مالکی گفته است در قبال آن حاضر است ضرب العجل را به عقب بیاندازد؟

اینها سئوالاتی است که بی پاسخ مانده است! آیا براستی اینهمه وکیل معروف، پارلمانتر و سیاستمدرانی که پشت این داستان هستند در این مدت قدرت باز کردن راه را برای انتقال نداشته اند!؟ آیا خروج این بچه ها از عراق براستی دغدغه اصلی است؟ و یا بازیهای سیاسی پشت پرده مشغول بازی دادن همه می باشد؟

چه توطئه ای در حال تدارک است؟

عاطفه اقبال - یک نیمه شب 24 نوامبر 2011

Fara Bahar
سيمرغ سال‌هاست كه از بام قله‌هايش

پرواز كرده است


پرهاي چاره‌گر را
همراه برده است

فر هما كه بر سر او سايه مي‌فكند

اورنگ خويش را به كلاغان سپرده است!

در زير پاي او

قومي ستم‌كشيده، پريشان و تيره‌روز

در چنگ ناكسان تبهكار كينه‌توز

جان مي‌كند هنوز!

اين قوم سرفراز غرورآفرين، دريغ

ديري‌ست كز تهاجم دشمن، فريب دوست!

چون لشكري رها شده، از هم گسيخته!

جمعي به دار شده، جمعي گريخته!

وان همت و غرور فلك‌ساي قرن‌ها

بر خاك ريخته!

Supprimer
Hoshyar Esmaeil
رادیو فردا تعداد اسیران را هم مشخص کرده است که سهم چه کسی است . به گفته مقام ارشد اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با رویترز، غیر از ۸۰۰ تا ۹۰۰ عضو سازمان مجاهدین که واجد شرایط پناهندگی هستند، «به نظر می‌رسد حدود هزار ساکن اردوگاه اشرف تمایل دارند به ایران بازگردند». پس 1000 عضو شاید شانسی داشته باشند و بقیه سهم ولی فقیه حاکم شده اند . لینک خبر

Supprimer
Hoshyar Esmaeil http://www.radiofarda.com/.../f2_iran_pmoi.../24401869.html

رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا قرار است هفته آینده در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو از آنها بخواهد قبول مسئولیت کرده و به آن دسته از ساکنان واجد شرایط اردوگاه اشرف پناهندگی…
RADIOFARDA.COM
Supprimer
Hoshyar Esmaeil
روزگاریست غریب . انسان را ذبح میکنند برای رسیدن به هدف !! هدف چیست ؟ آیا بودن و ماندن ؟ و یا چگونه بودن ...؟

Supprimer
Nader Hedaiat
در ابتدا باید گفت این آمار وارقام عموما پایه واقعی ندارند این است که عینیت واقعی هم تا حدی پیدا نمیکند وچند در صد از همین "پنج میلیون "که قبلا اعلام شده بود اگر واقعی بود میتوانست به حفاظت بپردازد برای همین این نوع امار وارقام ها قلابی است . بعد هم بعضی پشتیبانی ها هم که خریدنی بوده است به گفته خود کسانی که در مراسم ها شرکت کرده و ابراز پشتیبانی کرده و در رسانه های مختلف خارج از کشور منعکس شده است . در همین چهارچوب پشتیبانی که بخشا بر اساس تنها تتبلیغات بی محتو ی باشد پایه حقیقی ندارد از بی فایده هم بی فایده تر است . اما فرض را میگذاریم که این ها پشتیبانی های واقعی میباشند خوب ! چرا نتیجه نداده اند ؟خانم اقبال میگوید "توطئه ای در پشت پرده است"خوب چرا رهبری مجاهدین که یک طرف این "گفتگوهای مخفی "بقو ل نماینده سازمان ملل میباشند چرا ترجیح میدهند که در همان "پشت پرده توطئه آمیز " اقدام کنند ! ولی مشگل این جاست که باید اول مشخص کرد که هدف رهبری مجاهدین از این همه امضا گیر ی و فعالیت وشام ونهار و دلار دادن برای چه بوده ست ؟برای "نجات جان انسانها "یا برای "ماندن در عراق " که مشخص هم نبود که اصرار در عراق ماندن برای چه بود که این همه هزینه انجام گرفت که حتما در عراق بمانند ؟و حالا هم هنوز بدنبال "ضر ب العجل "میباشند " این است که یک طرف این قضیه رهبری مجاهدین است که از ابتدا هم تمایل نداشت که این افراد در یک کشور ثالث اسکان بگیرند و مساله اش هم جان این افراد نبوده است بلکه ارجحیتش پیش برد تاکتیک ها واستراتژِ ی سیاسی است وبرای همین نیز هشت سال تلاش کرد و بهر شکلی خوش رقصی برای اشغالگران کرد که شاید بتوانند در عراق بمانند اگر این همه نیرو را طی این هشت سال درواقع برای جان این افراد گذارده بود و برای ان تلاش میکرد حتما موفقیت بیشتری داشت ولی مساله این ست که رهبری مجاهدین هم بخاطر اهداف سیاسی - نظامی اش حتی خود بخشی از این مشگل است که سر دیگر آنهم رژیم عروسکی امریکایی عراق است و سر دیگر هم که گوشت قربانیان را میخواهد بکشد وببرد رژیم است

Supprimer
Faezeh Khalili I am sure you know dictator maliki has the same system of suppression of Ianian regime. So, do you realy think any being can get close to Ashraf City to protect them. Yes the number is real but on the other side the inhumane nature of Maliki is real too.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر