این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۳ فروردین ۸, جمعه

عاطفه اقبال : از لیبرتی چه خبر؟دوستانی از من می پرسند: چه خبر از بچه های لیبرتی؟ ترجیح میدهم پاسخ را عمومی بدهم. در رابطه با ساکنان لیبرتی در حال حاضر در فضای بیرونی بی خبری مطلق حاکم است. در سایتهای مجاهدین هیچ خبری در این رابطه مطرح نمیشود. فقط گاه بگاه خبر از حمایت چند میلیون شیخ عراقی و شخصیت های سابق کشورها درج میشود که آنها نیز از انتقال حرفی نمیزنند. اطلاعیه هایی نیز در رابطه با فاضلاب های لیبرتی یا ..... از طرف مجاهدین داده می شود که تنها مصرف آن برای نیروهای خارجی می باشد. برای همین هم تنها در سایت های خارجی زبان مجاهدین پخش میشود. به هر حال به نظر میرسد، این سکوت آگاهانه است. و در پشت صحنه توافق های متعددی در رابطه با انتقال در جریان است.

از طرفی رژیم جمهوری اسلامی همچنان مشغول پراکندن خبرهای تحریک آمیز است. یکبار میگوید، چهارصد و بیست و سه نفر از ساکنان لیبرتی را عفو کرده و آنها میتوانند به ایران برگردند!! گویا کسی منتظر عفو رژیم ولایت فقیه و یا خواهان بازگشت به ایران تحت حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی بوده است!! یکبار هم شایعه پیوستن ساکنان لیبرتی به نیروی داعش در عراق را شایع میکند! گویا نیروهای عراقی، چهار دیواری کمپ لیبرتی را با نگهبان و دوربین هایشان، شبانه روز حفاظت نمیکنند و ساکنان لیبرتی در رفت و آمد آزاد هستند!! شایعات رژیم با هدف تحریک کردن افراد انجام میشود. 

در مورد نیروهایی که تا کنون منتقل شده اند، همچنان سیاست قرنطینه از جانب مجاهدین ادامه دارد و بسیار محدود هستند کسانی که با خانواده هایشان تماس برقرار کرده اند. 

در انتها یک نکته قابل ذکر است : انتقال هادر ابعاد کم همچنان ادامه دارد ولی به نظر میرسد انتقال در ابعاد بزرگتر نیز در چشم انداز نزدیک است. به یک مسئله دوستان را توجه میدهم، انتخاب خانم جین هال لوت، که سابقا معاون امنیت آمریکا بود و از اوایل ژانویه بعنوان نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در رابطه با انتقال ساکنان کمپ لیبرتی، انتخاب و به عراق اعزام شد. موضوع انتقال را در مسیر جدی و حل و فصل نهائی انداخت. مطمئنا ماموریت خانم جین هال لوت در این رابطه نمیتواند طولانی مدت باشد و زمانبندی کوتاهی برای انجام این مسئله مشخص شده است. شواهد نشان میدهد که اتمام انتقال ها در چند ماه آینده به نقطه عطف مهمی خواهد رسید. و باید منتظر خبرهای خوب در این رابطه باشیم. بنابراین ما نیز آگاهانه به سکوت در این رابطه برای مدت زمان کوتاه ادامه دهیم. تا همانطور که قبلا نیز اشاره کردم، فرصتی به تمامی طرفها داده باشیم تا کار انتقال را بدور از هیاهو به پیش ببرند. مطمئنا خبرهای خوب در راه است. 

عاطفه اقبال - 28 مارس 2014
 از طرف کمپین برای انتقال ساکنان لیبرتی به کشور ثالث

کامنت ها در فیسبوک
Salim Salimi
مرسی خانم اقبال باتحلیلی دزستی که کردی
Akber Rad
در افغانستان هم در آستانه خروج نیروهای ناتو ٥٠٠٠نفراز افغان ها که برای آنها کار می کرده اند در معرض خطر هستند و باید به طور اضطراری خارج شوند و گر نه توسط طالبان کشته میشوند امریکا برای آنها فقط ٢٣٠٠ویزا دارد شوربختانه اینکه گروه آقای رجوی هم در امریکا خلافکاری هایی کرده است که از چشم پلیس امریکا "FBI "پنهان نمانده است چون پلیس بین ایرانیان آنجا خبرچین فارسی زبان دارد مثلا در شمال کالیفرنیا مردی که سرپرستی کودکان مجاهدین را داشته به آنها تجاوز میکرده که او را از راه مکزیک فراری دادند یا این که گروهی از هواداران آقای رجوی در فرودگاه لوس آنجلس گدایی میکرده اند و آنها را دادگاهی و سپس زندانی کرده اند به نظرم امریکا رفتن آنها منتفی است مگر این که کشورهای پس دست امریکا نظیر آلبانی یا رومانی و .....به آنها را پناه بدهند
Kobra Rashti
طبق تحليل آقاى رجوى، قرار بود در سال 1393 همه ليبرتى در ايران باشند . حالا ايران محقق نشد اشكالى ندارد. پيش مياد آدمى است ديگه پيش مياد اشتباح تحليل كرد. آلبانى و رمانى هم جاى خوبى است بحر حال بهتر از ليبرتى است تو ليبرتى مار دارد، عقرب دارد، سوسك دارد، فاضلاب هم كه همش پر مى شود. 

اتفاقا خالى كردن ليبرتى براى سازمان عسل به همراه دارد. ديگه اطلاعيه هاى فاضلابى نمى دهند. و با تمام قوا مى پردازد به آخرين مراحل سرنگونى.
Voir la traduction
Massoome Mohammadi
سوال از مجاهدین :ایا باید تبعیت از رهبری کرد که استقلال رای و فرمانش زیر علامت سوال هست؟
حدود 12 سال هست ایشان غایب هستند. 
5 سال اول هیچ گونه و ابدا پیامی به هواداران مجاهدین و ارتش ازادیبخش صادر نشد چرا؟؟؟؟؟؟بطوری که بعد از 5 سال که اولین پیام ایشان
 با صدای یکی دیگر پخش شد موج شادی و جشن وسرور بین هواداران و رزمنده های ارتش ازادیبخش نمایان شد.
ایشان یا از طرف کشورهای غربی تحط نظر و محافظت بود که اجازه نمیدادند رجوی به عنوان رهبر انقلاب به وظیفه خودش عمل کند و پیامهای لازم را به هواداران برساند و اگر هم بعد از 5 سال کم کم اجازه پخش پیام را دادند .در این صورت باید به اصالت و انقلابی بودن چنین پیامهائی شک کرد چرا که از فیلتر کشورهای مربوطه رد شده است.
یا اینکه نه ایشان بنا به دلایل امنیتی خود را مخفی کرده است.
ولی این سوال همچنان باقیست .5 سال اختفا بدون صدور هیچ پیام سوال بر انگیز است. در ثانی ایا خطر فقط برای ایشان بود پس وظایف رهبری و مسئول شورا بودن به کجا میرود ؟ایا لیشان انقدر تافته جدا بافته از دیگران هست که باید تا ابد مخفی باشد. یعنی انقلاب مردم ایران انقدر به این شخص بستگی دارد؟ ما شاهد بودیم که همیشه سران و رهبران سازمان از حنیف ورضائیها وتا خیابانی وعلی زرکش همگی در میدان مبارزه شهید شده اند.ایا اگر حنیف کبیر زنده بود به عنوان رهبر سازمان مثل رجوی در غیبت کبری بسر میبرد؟ ایا نباید باور کرد که بهد از این همه اشتباهات و رهنمودهای غلط در خوشبینانه ترین وجه رجوی رهبری لایق نیست.
در غیر صورت باید باور داشت که سازمانی را که بنیانگزاران بنا نهادند و هزاران شهید انرا ابیاری کردند توسط باند رجوی و کیش شخصیت وی به هدر رفته.جائی که از مردم و هزاران سوال فرار میکنند.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر