این کمپین با محکوم کردن قاطع این حمله موشکی، خواهان انتقال فوری ساکنان کمپ لیبرتی از عراق به کشور ثالث میباشد. ما با اعتقادات شخصی و سیاسی انسانها کاری نداریم ولی نمیخواهیم که ساکنان لیبرتی هر بار اوضاع حکم میکند، مورد معامله قرار بگیرند و از جان آنها مایه گذاشته شود. ساکنان لیبرتی کالا نیستند، آزادیخواهانی هستند که در سودای آزادی مردمشان به این مسیر پا نهاده و اینک در عراق در زندانی بنام لیبرتی گرفتار آمده اند.

۱۳۹۲ آبان ۱۶, پنجشنبه

اسماعیل هشیار : هشدار به کی و کجا و چرا ؟


سازمان مجاهدین از زبان یکی ازپزشکان خوشان در رابطه با اعتصاب غذای زندانیان لیبرتی در باتلاق عراق، اعلام کرده‌اند : نسبت به وقوع فاجعه هشدار می دهم.....! در این اطلاعیه گفته شده که 60 روز از اعتصاب گذشته است .
 
 
اعتصاب غذا چیست ؟ عمل یا اقدامی اعتراضی نسبت به موضوع مشخصی ازطرف اعتراض کنندگان درهر مکانی برای دست یابی به اهدافی . اعتصاب غذا معمولا حرکتی صلح آمیز برای گرفتن امتیازاتی تعریف میشود.... چون به دیگران آسیبی نمیرساند ! اعتصاب غذای سمبلیک رایج ترین نوع فشاراست برای گرفتن امتیاز...اما اعتصاب غذای واقعی و جدی تبعاتی جدی هم دارد . نمونه تاریخی اعتصاب غذای جدی بابی ساندز است . او به محض ورود به زندان در اعتراض به رفتار دولت از پوشیدن لباس زندانیان امتناع کرد و خواستار این شد که او را به عنوان یک زندانی سیاسی بشناسند نه زندانی جنایی . در مارس ۱۹۸۱ بابی ساندز اعتصاب غذای تاریخی خود را با این خواست‌ها آغاز کرد:
 
خروج اشغال گران انگلیسی از قسمت شمالی ایرلند پوشیدن لباس غیرزندانی عدم کار اجباری حق اجتماع آزاد زندانیان و مطالعه و آموزش حق ملاقات هفتگی، داشتن نامه و بسته حق دریافت حکم همانند دیگر زندانیان.
 
کمی پس از آغاز اعتصاب غذای بابی ساندز یکی از نمایندگان محلی ایرلندی درگذشت و بابی در حالی که زندانی سیاسی بود، از طرف مردم بجای وی انتخاب شد. دولت بریتانیا حاضر به پذیرش این انتخابات نشد و حتی قانون انتخابات را بنحوی تغییر داد که دیگر زندانیان جمهوریخواه نتوانند داوطلب شرکت در آن شوند. دولت بریتانیا حاضر به پذیرش خواست‌های بابی ساندز و دیگر زندانیان جمهوریخواه نشد . سرانجام بابی ساندز پس از ۶۶ روز اعتصاب غذا در سن بیست و هفت سالگی در ۵ می ۱۹۸۱ در زندان بلفاست درگذشت.
 
برطبق نظریه پزشکی ؛ شايد به طور متوسط تا ۶۰ روز بدن سالم بتواند از ذخاير خودش استفاده كند. اگر مريض دچار زخم معده نباشد، دچار ناراحتى هاى هورمونى نباشد. اگر كسى ناهماهنگى هورمونى نداشته باشد، ناهماهنگى دستگاه گوارش نداشته باشد در آن شرايط يك شخص اين مدت را دوام مى آورد . یعنی حداکثرتا یک هفته دیگر قاعدتا یک سوم نیروی اعتصابیون مجاهدین تبدیل به بابی ساندز میشوند ! ضمن اینکه با شیوه های کاررهبری مجاهدین آشنایی نسبی دارم و مرزهای جدیت برای فشار و یا گرفتن امتیازات سیاسی را میشناسم ؛ با این همه باردیگرو باهم مروری کوتاه به این جریان اعتصاب غذای مجاهدین داشته باشیم . با اذن به اینکه امیدوارم این حرکت رهبری مجاهدین مثل اکثرمواقع سمبلیک باشد و تا هفته دیگر1000 بابی ساندز روی دستمان نگذارد !
  
هدف رهبری مجاهدین ازموضوع اعتصاب غذای سمبلیک چیست ؟ هدف رهبری داشتن یک دلیل محکم برای بودن درصحنه است و یا بهتر بگویم نگه داشتن نیروها در صحنه ! تلويزيون الجزيره گزارش داد: سازمان مجاهدين خلق اعلام کرد اعتصاب غذای اعضای آن در کمپ ليبرتی در عراق وارد 65مين روز شده است. اعتصابيون خواستار آزادی 7تن از اعضای مجاهدين شدند که نيروهای امنيتی عراق در ماه سپتامبر گذشته آنها را دستگير کردند. آنها همچنين خواستار تأمين حفاظت ساکنان ليبرتی توسط سازمان ملل و استقرارکلاه آبی ها و اینا شده اند ......همین امروزهم همه این خواسته ها برآورده شود و فردا اعتصاب غذا تمام شود ؛ پس فردا ازجایی دیگروبه شکلی دیگر و بهانه ای دیگر این بودن یا حضورشان را درباتلاق عراق به نام" مبارزه "به رخ میکشند .
 
بعد ازبسته شدن خونین قرارگاه اشرف ، رهبری مجاهدین بازهم وهنوز وارد فازعملی استحاله خودش و خروج نیروها نشده است . درصحنه سیاسی همچنان مشغول تولید مزدور و مثلا افشای آن است ، ودرباتلاق عراق هم دررویای تحقق فروغ 2 و سرنگونی وتغار ماست و دریای دوغ....به همین دلیل خواسته های اعتصاب غذای سمبلیکشان هم عمدتا درهمان محدوده باتلاق عراق گره میخورد . به همین دلیل اگرهم هشداری وارد باشد اولین مخاطبش رهبری مجاهدین است . اما اگردرصدر خواسته هایشان خروج رسمی زندانیان از باتلاق عراق بود ؛ آنوقت مخاطب هشدار رهبری مجاهدین نمیشد ! بلکه فقط سرزنش میشد به دلیل انتخاب و مسیرغلط و دیر پذیرفتن مسئولییت خطاها ....!
 
مواضع دولت آمریکا نسبت به تمام وقایع درجلوی صحنه بیشترخنده داراست تا جدی . دولت آمریکا سالهاست همزمان 2 خط مشخص استحاله را در دستور کارش دارد . استحاله حکومت اسلامی با ابزارها و روشهای درسطح جهانی که مشخص است واستحاله رهبری مجاهدین درسطح منطقه ای ، با روشهایی که تا به حال دیدیم . برای رهبری مجاهدین بودن درصحنه سیاست و ادامه بازی یا بچه بازیهای بی حاصل مهم است و تا رسیدن توافق نهایی بین غرب و حکومت اسلامی ، همین پوزسیون مسخره فعلی را میخواهد حفظ کند . برای دولت آمریکا پیش بردن خط مشخص درسطح منطقه درجهت منافع خودش واستفاده ازتمام ابزارهایش است و برای حکومت اسلامی حفظ خودش به هرقیمت.....برای هیچکدام ازاین 3 ضلع ارتجاع وضعییت وجان و زندگی اعتصابیون درباتلاق عراق کوچکترین اهمیتی ندارد .فکرکردن وساختن سناریو و اجرای آن ونهایتا گزارش، تماما به عهده دولت آمریکا ست ورهبری مجاهدین هم بروی آن با وقاحتی ایدئولوژیک و مظلوم نمایی مهر تائید خودش را میزند به نام مبارزه و با انقلاب مریم....
 
بنا به یک اطلاعیه دیگر مجاهدین دست آوردی در کارزار گسترده جهانی برای آزادی ۷ گروگان اشرفی محقق شد ! اين گزارش در يک کلام نتيجه گيری می کند مالکی مسؤل ارتکاب جنايت عليه بشريت در اشرف است و قتل عام 10شهريور ، توسط نيروهای او انجام شده است ....نکته مهم در اين گزارش اين است که ژنرال فيليپس و سرهنگ وسلی مارتين2 فرماندهٴ پيشين حفاظت اشرف که به طور کامل به صحنه اشراف دارند و مدتها شرافتمندانه اونجا بوده اند وهمانجا انقلاب کردند یا شدند....پای اين گزارش را امضا کرده اند....این یعنی ادامه انقلاب ایدئولوژیک مریم پاک رهایی که به رهبری ناپاک قرار است مثلا کردیت سیاسی بدهد . حالا البته منتظر بقیه معجزاتِ آسمانی ؛ سرودست بریده حسین و عباس و علی اصغر ورقیه خانم و مابقی سوسکهای عقیدتی.... باشید !
 
 
درضمن کسانی که به غلط تصورمیکنند که مریم پاک رهایی ، یا همان رئیس جمهور دهکده اورسورواز ، خودش هم اعتصاب غذا کند تا شاید زودتربه جایی برسند....عرض شود که ، این تصور حتی به شوخی هم جالب نیست . یعنی واقعی نیست والا ملکه انگلیس هم همراه با بابی ساندز حتما اعتصاب غذا میکرد !
 
اسماعیل هوشیار
07.11.2013

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر